Venini

1921 m. įkurta milaniečio advokato Paolo Venini ir Venecijos antikvaro Giacomo Cappellin Venini tapo stiklo meno pavyzdžiu, išsiskiriančiu ypatingu stilistiniu identitetu, kuriuo garsėja iki šiol. Venini visuomet kūrė laikui nepavaldžius objektus. Dėl išskirtinės kokybės, meniškumo ir meistrystės vertės Venini stiklo gaminiai parduodami žymiausiuose pasaulio aukcionuose, o kūriniai eksponuojami prestižiniuose pasaulio muziejuose, o patys rankų darbo dirbiniai vadinami vertingiausiais Murano stiklo pavyzdžiais.
Įdomu tai, kad dar XIII a. pabaigoje visos stiklo gamyklos buvo perkeltos į Murano salą. Egzistuoja keletas teorijų dėl šio persikėlimo. Dažniausiai sakoma, kad taip buvo norima apsaugoti Veneciją nuo gaisrų, kuriuos neretai sukeldavo stiklo liejimo krosnys, kita vertus, kai kurie istorikai tiki, kad perkeldama gamyklas į atokią Murano salą, vyriausybė stengėsi išlaikyti paslaptyje stiklo gamybos technologijas.

Venini kolekcijos

Opalino

VENINI | 1932
Tai absoliuti Venini klasika ir vienas seniausių Murano stiklo gamybos būdų, dar vadinamo „perdengimo technika“, pavyzdys.
Opalinis stiklas savo aukso amžių išgyveno 1930–1935 m. kartu su Venini sukurta Opalino kolekcija. Perdengimo technikos metu, nepermatomas baltas stiklas (lattimo) apliejamas vienu ar keliais plonais skaidraus arba spalvoto stiklo sluoksniais, kad būtų pasiektas intensyvus ir ryškus spalvos efektas.
Dėka specialaus gamybos būdo, įspūdingos ir šiltos šios kolekcijos spalvos, atrodo, švyti skirtingai, priklausomai nuo paros laiko. Įdomu tai, kad nepermatomas baltas lattimo stiklas buvo išrastas Murano mieste maždaug XV amžiaus viduryje, bandant imituoti porcelianą.

Deco

Elegantiškų Art Deco formų įkvėptas Venini Deco vazos stilius. Rankų darbo, pūsto opalinio stiklo vazos pasižymi geometrinių formų užuominomis.
Deco vazų dizainą sukūrė Napoleone Martinuzzi, kuris XX amžiaus pradžioje daugelį metų buvo Venini meno vadovas. 1930 m., įkvėptas Art Deco judėjimo, jis sukūrė šias Deco vazas, apjungdamas geometrines formas su moteriškumo siluetu.
Venecijos Murano saloje, Italijoje, 1921 m. įkurta, „Venini Glassworks“ nenuilstamai ieško naujų, sodrių spalvų ir tekstūrų, kurios perkelia stiklo meno formą už tradicinių apribojimų.

Fazzoletto

Neabejotina ikona. Daugiau nei 50 metų šis kūrinys vienas iš populiariausių Murano stiklo eksponatų įvairiuose pasaulio muziejuose ir meno parodose. Naudodamas specialią techniką, stiklo meistras suteikia vis dar minkštam stiklui apverstos nosinės formą. Kiekvienos Fazzoletto vazos kraštai unikalūs ir atspindi šios manufaktūros subtilumą.
Ypač intensyvi spalvų paletė išgaunama naudojant Perdengimo techniką, kai nepermatomas baltas stiklas (lattimo) apliejamas vienu ar keliais plonais skaidraus arba spalvoto stiklo sluoksniais, kad būtų pasiektas intensyvus ir ryškus spalvos efektas.

Gamintojo svetainė