Saint-louis

Viena seniausių kontinentinės Europos krištolo gamyklų „Saint-Louis“ buvo įkurta Lotaringijoje (šiame regione prie Vokietiją ir Prancūziją jungiančios sienos jau Galų-Romėnų laikais klestėjo stiklo gamyba). Būtent čia, susibūrus amatininkams, XVI amžiaus pabaigoje duris atvėrė pirmoji Prancūzijoje stiklo gamykla. Gana greitai paprasta amatininkų gyvenvietė peraugo į stiklo gamybos centru laikomą miestelį Saint-Louis Le Bouscat. 1767 metais Prancūzijos karalius Liudvikas XV paskelbė šią gamyklą valstybine ir suteikė jai prestižinį Karališkų „Saint-Louis“ stiklo dirbinių (Verrerie Royale de Saint-Louis) pavadinimą. Neilgai trukus, vienam iš gabiausių manufaktūros meistrų François de Beaufortui, pavyko sukurti tikrojo krištolo gamybos formulę. Taigi ir pati gamykla nuo šiol gamino nebe stiklo dirbinius, o karališkąjį krištolą, kuris 1782 metais dėl savo išskirtinumo buvo pripažintas geriausiu Europoje.

Kolekcijos

CADENCE

Dizainerio Pierre Charpin ir Saint-Louis kūrybinio darbo vaisius - Cadence. Kolekciją sudaro 29 gaminiai. Kiekvieną jų puošia pasikartojančios linijos, kurios eina išilgai viena kitos arba susikerta tarpusavyje. Skirtingas ir itin kruopštus raižytų linijų ritmas, tai preciziško rankų darbo pavyzdys. Cadence kolekcija - nepretenzinga ir puikiai tinkanti prie modernių, lakoniškų stalo dekoro elementų. Stilingai apjungia šiuolaikinio stiliaus ir krištolo meistrų iš kartos į kartą perduodamas manufaktūros tradicijas.

FOLIA

Folia kolekcijos kūrėjas, prancūzų interjero ir gaminių dizaineris Noé Duchaufour Lawrance įkvėpimą atrado Mozelio slėnyje. Sužavėtas ypatingu Mozelio upės sukurtu kraštovaizdžiu, autorius nutarė atskleisti ir krištole įamžinti saulės nušviestų uosynų gaivą. Krištolo spindesyje įamžintas gamtos motyvas atgimė itin moderniais, meistriškais akcentais, kurie puošia Saint-Louis krištolo stalo ir namų interjero kūrinius.

Tommy

Pirmoji Tommy kolekcija debiutavo dar 1928 m. ir buvo naudojama per karališkuosius pietus Versalyje, Jungtinės Karalystės ir Tautų Sandraugos dominijų karaliui Jurgiui VI viešint Prancūzijoje. Kolekcijai suteiktas pavadinimas buvo skirtas pagerbti britų karius, Pirmojo pasaulinio karo metu vokiečių vadintais „Tommies“.

Gamintojo svetainė