Dibbern

Pirmieji „Dibbern“ prekės ženklu pažymėti porceliano gaminiai dienos šviesą išvydo XIX amžiaus viduryje Vokietijos mieste Hamburge. Nedidelės gamyklos įkūrėjas Berndas T. Dibbernas, vedamas didelės aistros baltuoju auksu vadinamam porcelianui, turėjo nepaprastai stiprų tikėjimą šviesia šios medžiagos ateitimi. Ir neklydo. Per kelis dešimtmečius kompanija „Dibbern“ tapo premium klasės pasaulinio pripažinimo sulaukusiu prekės ženklu. Garsiausi ir prestižiškiausi penkių žvaigždučių viešbučiai bei restoranai nuo Niujorko iki Dubajaus renkasi būtent „Dibbern“. Subtilia prabanga dvelkiančiuose kaulinio porceliano induose serviruojami patiekalai virsta nepakartojamais gastronomijos šedevrais.

Kompanijos „Dibbern“ ilgametės, sėkmingos veiklos paslaptimi dažniausiai yra įvardijamos ištobulintos gamybos technologijos ir unikalus, laikui ir mados pokyčiams nepavaldus dizainas. Tačiau pats T. Dibbernas visus nuopelnus priskiria plonajam kauliniam porcelianui ir nepaprastoms jo savybėms. Verslininkas mėgsta juokauti, kad dėl savo gaminamo porceliano tvirtumo bei ilgaamžiškumo jam nuolat tenka ieškoti naujų klientų.
Laikydamiesi filosofijos, kad stalo serviravimo elementai tėra scena, kurioje yra pateikiamas maistas, „Dibbern“ meistrai didžiausią dėmesį skiria porceliano išskirtinėms savybėms pabrėžti. Itin daug dėmesio tenka gaminio permatomumui, lygumui, spindesiui ir be abejo - atsparumui.

Lygindami porcelianą su neapdirbtu deimantu, „Dibbern“ meistrai gamybos procese išskirtinai taiko tradicinius rankų darbo metodus. Tik apdorojant porcelianą rankomis, sukuriami ypatingo tvirtumo skilimui ir trūkinėjimui atsparūs gaminiai. Tačiau vien meistrų kruopštumo nepakanka. Pavyzdžiui, rankomis tvirtintinant prie puodelių rankenėles būtina išlaikyti vienodą abiejų dalių drėgmės ir temperatūros lygį…
Speciali meistrų naudojama dekoro dengimo technologija leidžia naudoti platesnę splavų ir medžiagų paletę bei porcelianui suteikti didesnį blizgesį lyginant su kitais gamintojais. Taip pat „Dibbern“ grynu (24 karatų) auksu dekoruoti gaminiai dėl kelių sluoksnių padengimo technikos yra atsparesni temperatūros pokyčiams todėl juos, skirtingai negu daugumos kitų gamintojų, galima plauti indaplovėje.
Į sėkmės olimpą „Dibbern“ pradėjo kopti dar 1980-aisiais, pristačiusi itin daug dėmesio sulaukusią porceliano kolekciją Solid Color. 1984 metais Frankfurte Solid Color išskirtinumas buvo įvertintas pagrindiniu Design+ prizu.

35 ryškius, žaismingus ir saulėje prinokusius atspalvius galima drąsiai derinti tarpusavyje kaip ir prie namų interjero. Dizainerių nuomone, Solid Color – tai interjerą pagardinantys prieskoniai, paverčiantys jį skaniausiu patiekalu.

Tuo tarpu kolekcijos mistiniu pavadinimu Black Forest kūrėju tapo žymus vokiečių dizaineris Bodo Sperleinas. Įkvėpimo minėtai kolekcijai jis sėmėsi rudenėjančiame miške. Žiemos sąstingiui besiruošianti gamta ir nuogi juodos spalvos medžių kamienai baltame porceliano fone atrodo išties užburiančiai. Dizaineris mano, kad mistiškumo šiam kūriniui suteikia ypatinga dekoravimo technologija, kuri primena tapybą kinų rašalu. Black Forest (drauge su kolekcijos auksiniu variantu Golden Forest) dizaineris priskiria unisex stiliui, kuris jau spėjo pelnyti vyriškos porceliano mylėtojų auditorijos simpatijas.
Originalumi pasižymi ir kitos „Dibbern“ porceliano kolekcijos – Impression, Japan Flower, Summergarden, Savoy. Jos įkūnija laikui ir madai nepavaldžią eleganciją, formų švarą ir subtiliais gėlių ornamentais bei pastelinėmis spalvomis alsuojančią romantiką.

„Dibbern“ kuriamos paprastos ir tuo pat metu išskirtinės prabangos porceliano gaminiai gali būti pelnytai vadinami šiuolaikiniais stalo meno šedevrais.