Noritake

Viena prestižiškiausių Tolimųjų Rytų porceliano gamintojų japonų kompanija Noritake nuo pat įsikūrimo pradžios 1904 metais užima lyderiaujančias pozicijas tarp prabangaus porceliano tiekėjų. Iš Tekančios saulės šalies kilęs porcelianas alsuoja ypatinga formų elegancija, subtiliu dizainu ir akinančiu blizgesiu.

Mintis paskleisti visame pasaulyje japoniško porceliano eleganciją bei grožį kilo broliams Morimura dar 1876 metais. Tuomet Niujorke jų įsteigta prekybos kompanija inicijavo tradicinio Tolimuosiuose Rytuose gaminamo porceliano importą į JAV. Nepaprastai didelio brolių noro pasiduoti kapitalizmo bangai nenumalšino net tai, kad tuo metu Japonija buvo gana uždara valstybė. Taigi šis žingsnis tapo vienu ryškiausių iki šiol izoliuotai gyvenusios visuomenės laisvėjimo požymių. Sulaukus pasisekimo versliems broliams gimė idėja patiems pradėti japoniško rankų darbo porceliano gamybą. Gamybos centru buvo pasirinktas nedidelis Japonijos kaimelis Noritake. Vėliau šios vietovės pavadinimas buvo panaudotas kompanijos vardui.

Noritake rajonas gausus ekologišku baltuoju moliu (kaolinu), iš kurio yra gaminamas porcelianas bei nagingais meistrais. Pirmieji naujai susikūrusios gamyklos darbai kaipmat pranoko visus savo steigėjų lūkesčius. Ąsočiai, vazos ir padėklai su augalų motyvais, rankomis dekoruojami charakteringu Art Nouveau stiliumi žaibiškai iškėlė Noritake porceliano gaminius į neregėtas aukštumas.
1920-siais, modernizavus porceliano gamybos procesą bei itin išaugus gaminių kokybei ir asortimentui, Noritake galėjo pasigirti nepaprastu populiarumu JAV.

Daugumai Noritake porceliano gaminių be ekologiško kaolino yra naudojami kaulų pelenai. Būtent ši gyvulinės kilmės medžiaga suteikia porcelianui nepaprastų savybių, kuria prabangos ir aristokratiškumo jausmą. Noritake porcelianas yra ypač plonas, su tik jam būdingu skaidrumu.

Nepaprasto baltumo, grakštumo, lengvumo ir skambesio aukščiausio lygio plonasis kaulinis porcelianas puošia garsiausius ir geriausius pasaulio viešbučius ir restoranus. Pavyzdžiui, Tokijuje įsikūręs viešbutis Imperial yra išsaugojęs kolekcine vertybe tapusį šešių dalių Art Deco stiliaus stalo servizą, kurio dizainą kūrė žymus JAV architektas Frankas Lloydas Wrightas.       
Laiko brandintos, nuo pašaliečių kruopščiai slepiamos Noritake porceliano gamybos technologijos, aukščiausios kokybės medžiagos, nepaprastai turtingas dekoras ir platus Noritake porceliano asortimentas it magnetas traukia rafinuotos bei subtilios prabangos mėgėjus. Dirbdami su porcelianu Noritake meistrai vadovaujasi rytų išmintimi. Kuomet pagrindiniu tikslu tampa tobulumas, sąvoka skubėjimas nebetenka prasmės. Būtent tokiu keliu gimsta rezultatas, kuris vertinamas viso pasaulio kolekcininkų bei eksponuojamas muziejuose.

Rytietiško aristokratiškumo ir paprastumo mėgėjai galės rinktis iš klasikinio stiliaus Noritake porceliano indų su vos matomu dangaus mėlio dekoru arba šventinę atmosferą kurti gausiai auksu, platina, brangakmeniais ar kalnų krištolu dekoruotais meno šedevrais. Noritake porcelianas ne tik atkleis patiekalų grožį, bet ir paskleis namuose rytietišką ramybę bei harmoniją.